Benefičný koncert na Butkove

Takmer do roka a do dňa sa v Skalnom sanktuáriu Božieho milosrdenstva na hore Butkov konal benefičný koncert na podporu Pápežských misijných diel (PMD).  Na koncerte účinkovala hudobná skupina Kandráčovci a Vlasta Mudríková, heligonkárka a speváčka ľudových piesní.  Viac ako 5 tisíc účastníkov zo Slovenska, ale aj zo zahraničia malo opäť veľkú možnosť podporiť misijné diela pápeža Františka v Afrike.

Na horu Butkov putoval aj otec Basil Fernando – riaditeľ PMD na Srí Lanke spolu s otcom Ivanom Kňaze – riaditeľom PMD na Slovensku.

Prítomným sa prihovoril o. Basil týmito slovami: ,,Som veľmi poctený, že tu dnes môžem byť prítomný a zúčastniť sa na tomto krásnom večernom podujatí. Chcem sa predovšetkým veľmi poďakovať Slovensku za úžasnú službu kresťanskej lásky, ktorú slovenskí darcovia preukázali misiám na Sri Lanke. Moja vlasť v tomto čase znáša veľké utrpenie, preto vám za všetko ďakujem“

Na koncert Vlasta Mudríková program obohatila aj radostným  prekvapením. Počas svojho vystúpenia, za asistencie Karola Peterku, Ing. Antona Barcík, Ivana Kňazeho a Mons. Jozefa Petráša, uviedla do života svoje nové CD „Ave Mária“, na ktorom sa nachádzajú piesne, ktoré spieva na Butkove, venované predovšetkým Matke Milosrdenstva.  

Kandráčovci nenechali nič dlžní svojej povesti. Svojím vystúpením a krásnym spevom dojala všetkých prítomných aj mama Monika Kandráčová. V závere koncertu prítomných účastníkov Kandráčovci dostali priam do jasavého spevu a radostného potlesku.

Záverečné požehnanie na cestu približne 5,5tisíca pútnikom udelil ladecký farár Mons. Jozef Petráš.

Vyslovujeme úprimné slová vďaky všetkým organizátorom a účastníkom koncertu a najmä tým, ktorí podporili svojím milodarom rozvoj misijných diel pápeža Františka.

 
Powered by Phoca Gallery